4 vysokokalorické potraviny, ktoré sú skutočne zdravé

j

Autor: Veronika

}

12 máj, 2018

Mnoho ľudí si myslí, že potraviny s vysokým obsahom kalórií sú nezdravé. Avšak dôležité je rozlišovať, ktoré kalórie sú prospešné pre zdravie človeka a naopak, ktoré nám škodia. V tomto článku si predstavíme 4 vysokokalorické potraviny, ktoré sú v primeranom množstve zdravé. A ktoré to sú?

Pistácie

Mnohí sa boja konzumovať orechy, pretože si myslia, že majú veľký obsah tukov. Avšak dôležitejšia je kvalita tuku ako skonzumované množstvo. Zhruba 90% tukov v pistáciách pochádza z nenasýtených mastných tukov, takže pistácie sú naozaj kvalitné orechy. Navyše obsahujú bielkoviny a vlákninu, vďaka ktorým nepocítite hlad po celý deň.

Pistácie sú zdravé orechy

Hrozienka

Tvrdenie či presvedčenie, že všetko sušené ovocie je plné cukru a kalórií je mylné. Napríklad hrozienka sú šikovnou voľbou, pretože neobsahujú žiadne cukry, teda sú prirodzené a hlavne zdravé. Toto sušené ovocie je vhodné dokonca aj pre diabetikov (typu 2), pretože má pozitívny vplyv na hladinu glukózy po jedle. Dôležité je konzumovať správne množstvo – maximálne 2 polievkové lyžice.

Hrozienka neobsahujú žiadne cukry

Olivový olej

Olivový olej je kráľom zdravých potravín, vďaka mononasýteným tukom a zdroju antioxidantov. Ak pridáte olivový olej napríklad do šalátu (alebo iného jedla) môže pomôcť pri vstrebávaní určitých živín, ako sú vitamíny A a D. Odporúčané množstvo je maximálne jedna polievková lyžica.

Olivový olej je kráľom zdravých potravín

Horká čokoláda

Horká čokoláda s minimálnym 70%-ným podielom kakaa je plná flavonoidov, ktoré sú prospešné pre zdravie človeka. Dokonca i výskum naznačuje, že po skonzumovaní tejto potraviny sa váš krvný tlak a hladina cholesterolu znížia. Potešte sa takouto odmenou, no pamätajte, že nie je dobré konzumovať viac ako 1 tabličku za deň.

Autor článku

Veronika

Dlhodobo sa zaujímam o tému zdravia a zdravej výživy. Mojou vášňou je varenie rýchlych zdravých jedál - snažím sa pripravovať recepty bez múky a mlieka.

Ďalšie články

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mohlo by vás zaujímať

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále nedokáže oceniť, môže to pôsobiť trochu odradzujúco....

Komentáre

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *