Chcete urýchliť svoj metabolizmus? Konzumujte týchto 5 potravín

j

Autor: Veronika

}

19 máj, 2018

Pomalý metabolizmus je častou príčinou, prečo sa niektorým ľuďom nedarí chudnúť. Pokiaľ chcete nejaké to kilečko zhodiť, v prvom rade si musíte dať doporiadku svoj metabolizmus. Nižšie vám ponúkame 5 potravín, ktoré sa postarajú o zrýchlenie vášho metabolizmu.

Korenené jedlá

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí na všetko nalievajú horúcu omáčku alebo sypú chilli, tak potom práve vy môžete nevedomky pomôcť vášmu telu spáliť tuk. Výskum ukázal, že konzumácia korenistých potravín môže zvýšiť vašu srdcovú frekvenciu, čím sa zrýchli aj váš metabolizmus.

Okrem toho kapsaicín, ktorý spôsobuje štipľavú chuť chilli papričiek je známy aj tým, že potláča chuť do jedla. V skutočnosti jedna štúdia zistila, že kapsaicín môže pomôcť premeniť biele bunky (ktoré ukladajú tuk) na hnedé bunky (ktoré spaľujú tuk). Zaraďte si aj vy do jedálnička poriadne pálivé jedlo a pomôžte tým urýchliť svoj metabolizmus.

Matcha má trikrát viac antioxidantov ako tradičný zelený čaj

Zelený čaj

Ak hľadáte niečo, čo by ste mohli popíjať bez obáv z priberania, potom je správnou voľbou zelený čaj, samozrejme ak ho priveľmi nepresladíte. Najlepšie je piť ho neochutený a nielenže je bez kalórií, ale môže vám pomôcť spáliť i ďalšie kalórie.

Zelený čaj obsahuje antioxidant nazývaný EGCG, ktorý je známy tým, že zrýchľuje metabolizmus. Ak chcete urýchliť svoj metabolizmus, potrebujete vypiť minimálne 5 šálok tradičného zeleného čaju, aby ste dostali do seba dostatok spomínaného antioxidantu.

Japonský zelený čaj Matcha, ktorý je mletý ( v práškovej forme)  má aspoň trikrát viac antioxidantov. Takže ak pijete zelený čaj v nádeji, že urýchlite váš metabolizmus, japonský čaj Matcha je najlepšou voľbou.

Ryby

Snáď každý vie, že ryby obsahujú zdraviu prospešné omega-3 mastné kyseliny, ale možno nebudete presne vedieť, čo to znamená, alebo prečo sú pre vás tak dobré. Tieto kyseliny sú nielen skvelé pre vlasy, pokožku a nechty, ale dokonca môžu pomôcť regulovať chuť do jedla a urýchliť i váš metabolizmus. Pomáhajú stimulovať produkciu leptínu, proteínového hormónu, ktorý dokáže ovplyvniť chuť do jedla.

Mliečne výrobky

Mliečne výrobky sú známe ako posilňovače metabolizmu najmä preto, že obsahujú bielkoviny a vápnik. Dajte tieto dve živiny dohromady a tým dopomôžete  udržiavať vašu svalovú hmotu neporušenú pri podpore chudnutia.

Štúdie zistili, že u ľudí s nízkym obsahom kalórií stratili tí, ktorí jedli mlieko, väčšiu váhu ako tí, ktorí nejedli mliečne výrobky. Treba si však dať pozor napríklad na syr či mlieko, ktoré môžu obsahovať vysoký obsah tuku a kalórií, čo by mohlo vylúčiť spomínané výhody, ktoré podporujú urýchlenie vášho metabolizmus. Takže pri nákupe sa odporúča čítať štítky so zložením. Skvelým tipom je grécky jogurt bez obsahu tuku.

Grapefruit

Vďaka grapefruitom dokážete schudnúť nejaké to kilečko. Zlúčenina v grapefruite nazývaná naringín môže znížiť hladinu cukru v krvi a viesť tak k úbytku hmotnosti.

Jedna štúdia zistila, že obézni ľudia, ktorí jedli polovicu grapefruitu pred jedlom, stratili väčšiu hmotnosť ako tí, ktorí grapefruity nekonzumovali.

Stredný grapefruit má len 80 kalórií plus 3 gramy bieleho vlákna. Ak je pre vás chuť tohto ovocia príliš horká, skúste si pridať trochu prirodzeného nekalorického sladidla.

 

Autor článku

Veronika

Dlhodobo sa zaujímam o tému zdravia a zdravej výživy. Mojou vášňou je varenie rýchlych zdravých jedál - snažím sa pripravovať recepty bez múky a mlieka.

Ďalšie články

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mohlo by vás zaujímať

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále nedokáže oceniť, môže to pôsobiť trochu odradzujúco....

Komentáre

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *