tabletky na chudnutie

Nadváha nám znepríjemňuje život. Spôsobuje nám zdravotné problémy, ťažšie sa nám dýcha a v spoločnosti iných sa necítime dobre, pretože kilečká navyše nepridávajú na našom sebavedomí. Ak medzi týchto ľudí patríte aj vy, určite ste skúšali rôzne diéty alebo cvičenie. Napriek tomu ste neschudli vôbec nič, prípadne zníženie vašej hmotnosti bolo minimálne. Ak je vaša odpoveď áno, riešením, ako konečne schudnúť, môžu byť tabletky na chudnutie.

Teraz si možno kladiete otázku: pomôžu mi tabletky na chudnutie naozaj schudnúť? Vtieravý predajca by vám bez váhania odpovedal „JASNÉ, URČITE ÁNO“. Pravdou však je, že nie všetky tabletky pomôžu a treba si správne vybrať. Preto sme vytvorili následne porovnanie, do ktorého sme zaradili len overené prípravky prinášajúce výsledky. 

Tabletky na chudnutie – čo potrebujete vedieť

V prvom rade si povedzme, čo to tie tabletky na chudnutie sú. Je to vlastne doplnok stravy, ktorý človeku prináša pocit sýtosti, prípadne pomáha so spaľovaním alebo zrýchľuje metabolizmus.

Existujú tabletky výhradne na prírodnej báze a potom sú tu syntetické prípravky. Samozrejme, odporúčame vyberať tie z prírodných látok a nájdete ich aj v tabuľke nižšie.

Ďalšou skupinou sú lieky na chudnutie na predpis – tie majú v porovnaní s prírodnými doplnkami iné zloženie a ich užívanie prebieha pod dohľadom lekára.

Nikdy si tabletky na predpis nekupujte od kamarátov či z online inzercie, pretože vám ich na základe vyšetrenia musí predpísať lekár.

Pomôžu nakopnúť Vaše chudnutie

Pozitívom je, že keď si človek tabletky na chudnutie zakúpi, získa aj väčšiu motiváciu a začne chudnutie brať vážnejšie.  Znamená to, že k tomu pridá pohyb, cvičenie a upraví si aj jedálniček. 

Mnohé ženy ich využívajú na akési nakopnutie, pretože im prinesú rýchly výsledok (schudnú napríklad 4kg), čo ich ešte viac namotivuje. Začnú sa cítiť lepšie, v zrkadle vyzerajú krajšie a tak si povedia, že s chudnutím budú pokračovať, aby dosiahli vytúženú hmotnosť. Celkovo sa tak nastavia na zdravý životný štýl a pravidelne cvičia.

Tabletky na chudnutie – porovnanie

 Vybrali sme pre vás 5 najlepších produktov, ktoré majú jasný pôvod a ľuďom prinášajú výsledky
Sú to zároveň najpredávanejšie tabletky na chudnutie.

ProduktObalPopisCenaNaše hodnotenieLink na produkt
Garsin
 • 100% prírodné zloženie
 • Jasný pôvod - česká firma Advance Nutraceutics
 • Použité najkvalitnejšie suroviny
 • Výhodná cena
14,49 EUR / 60 kapsúlOtvoriť
Lipoxal Effect
 • Pomáha spaľovať tuky
 • Dodáva energiu
35,33 EUR/240 tablietOtvoriť
Fykotin
 • 100% prírodný
 • Odbúrava tuk, nie svaly
 • Zmierňuje chuť do jedla
 • Bez jojo efektu
21,90 EUR/60 tablietOtvoriť
Chilliburner
 • Prírodný doplnok
 • Účinok na báze chilli papričiek
 • Látka kapsaicín spaľuje tuky
 • Nedráždi trávenie
 • Bez jojo efektu
10,80 EUR/30 tablietOtvoriť

Prípravky na chudnutie sú vo väčšine prípadov založené na zrýchlenom spaľovaní tukov a znižovaní chuti do jedla. Je to spôsobené aj vysokým obsahom vlákniny, ktorá v našom tráviacom systéme absorbuje vodu a napučí, takže nadobúdame pocit sýtosti a nie sme toľko hladní.

Mnohé tabletky na chudnutie tiež obsahujú L-karnitín. Je to látka, ktorá sa podieľa na prenose mastných kyselín z tukového tkaniva do mitochondrií buniek, vďaka čomu v organizme dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu tuku. 

1. GARSIN

Garsin sme v našom porovnaní na prvé miesto nezaradili len tak náhodou. Tento čisto prírodný prípravok si to zaslúžil nielen svojou overenou kvalitou, ale aj cenou. Cena za balenie, ktoré obsahuje až 60 tabliet, predstavuje prijateľných 14,49€.

Za veľkú výhodu považujeme aj skutočnosť, že ho vyrába česká spoločnosť Advance Nutraceutics, ktorá má mnoho spokojných zákazníkov a pri výrobe používa certifikované suroviny. Prípravok má tak jasný pôvod a vy sa nemusíte vôbec báť, že ide o pochybného výrobcu.

Ako Garsin účinkuje?

Pripomeňme, že je to čistý prírodný produkt a nedá sa o ňom hovoriť ako o tabletkách, ale skôr o výživovom doplnku, čo je veľké plus. Základ zloženia tvorí ovocie Garcinia kambodžská. Práve extrakt tohto ovocia pomáha naštartovať metabolizmus a spaľovanie tukov.

Okrem toho kapsule obsahujú citrus aurantium s látkou synefrin, ktorá nielenže ovplyvňuje chuť do jedla, ale stimuluje aj spaľovanie tukov. Ďalšími obsiahnutými látkami sú:

 • L-karnitín populárny doplnok stravy, urýchľuje spaľovanie tukov z potravy
 • Acai – je to druh palmy, ktorý obsahuje vitamín A, vitamín C, vápnik a železo
 • Zelený čaj – napomáha k vylučovaniu vody z tela a podporuje termogenézu
 • Vitaním C – antioxidant, ktorý prispieva k regulácii metabolizmu aminokyselín
 • Zelená káva –

Zloženie látok prispieva k zdravému tráveniu a k zníženej chuti do jedla.

Kladne hodnotíme aj to, že výrobca nesľubuje žiadne zázračné a rýchle schudnutie. Garsin je doplnok, ktorý pomáha pri znižovaní hmotnosti, takže určite nezabúdajte ani na upravený jedálniček či cvičenie.

Dávkovanie kapsúl Garsin

Výrobca odporúča užívať 1 tabletku 2 až 3x denne. Pokiaľ budete Garsin užívať dlhodobo, stačí 1 kapsula denne. Balenie obsahuje 60 tabliet.

Garsin je možné zakúpiť v lekárni, prípadne priamo od výrobcu.

Recenzie od ľudí

Tí, ktorí už Garsin vyskúšali, pridali na stránkach výrobcu či na rôznych fórach svoje hodnotenie. Tu je niekoľko z nich.

 

PLUSY

Kvalitné suroviny s certifikovaným pôvodom
Prijateľná cena
Veľké balenie
Jasný pôvod (česká firma)
Bez lekárskeho predpisu

MÍNUSY

Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy
Nie je vhodný pre deti

2. LIPOXAL EFFECT

V našej tabuľke “Tabletky na chudnutie” nechýba ani doplnok stravy Lipoxal. Produkt Lipoxal Effect je založený na vysokom obsahu glukomananu získaného z Konjacu. Je to špeciálna vláknina, ktorá v žalúdku a črevách vstrebáva vodu. Vďaka tomu človek nadobúda pocit sýtosti a nemá tak chuť do jedla.

Lipoxal obsahuje aj výťažok zo zeleného čaju, guarany či ženšenu a taktiež L-karnitín a synefrín.

Dávkovanie kapsúl Lipoxal

Odporúčané dávkovanie je 1 až 2 tablety 3x denne. Tablety vždy zapíjajte dostatočným množstvom tekutín, najlepšie čistou vodou. Balenie Lipoxalu obsahuje 240 kapsúl.

Recenzie od ľudí

Skúsenosti ľudí s produktom Lipoxal.

 

PLUSY

 Pomáha zahnať hlad
Pomáha spaľovať tuky
Telu dodáva energiu
 Vhodné zastúpenie bylinných výťažkov

MÍNUSY

Vyššia cena
Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy

3. Fykotin

Do tohto rebríčka sme zaradili i prípravok Fykotin, vďaka ktorému sa vám podarí natrvalo zhodiť kilá navyše. Samozrejmosťou je odbúravanie tukov bez jo-jo efektu, a čo je veľmi dôležité i bez úbytku svalovej hmoty.

Veľkou výhodou je, že nemusíte počítať prijímané kalórie. Kúra Fykotin zabezpečí chudnutie prostredníctvom automatickej stabilizáciie glykemického indexu.

Stačí si vypočítať váš BMI– index telesnej hmotnosti), vďaka ktorému zistite, koľko kilogramov musíte zhodiť, aby ste získali svoju vysnívanú či ideálnu váhu. Tento doplnok stravy je 100% prírodný produkt a navyše je aj odpovedajúci platnej legislatíve Slovenskej republiky.

Je určený nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Fykotin je od exkluzívneho distribútora Biolab S.A., ktorý na trh prináša čisto prírodné alternatívne riešenie problémov s nadbytočnou váhou. Zakúpiť si ho môžete priamo tu.

Dávkovanie kapsúl Fykotin

Balenie Fykotinu obsahuje 60 tabletiek a vydrží vám minimálne jeden mesiac pri dennej dávke – 1 tabletka 2x za deň. Ak sa však výsledky nedostavia do týždňa, je potrebné dávku upraviť na 2 tabletky ráno a 2 tabletky večer.

Najlepšie je užívať tento prípravok nalačno, prípadne pred jedlom a dôležité je zapiť dostatočným množstvom vody. Výrobca odporúča zapiť tablety jablkovým džúsom.

Recenzie od ľudí

Na internete získate množstvo recenzií na prípravok Fykotin, z ktorých prevládajú prevažne tie kladné.

PLUSY

 100% prírodné zloženie
Tlmí chuť do jedla
Garancia vrátenia peňazí
 Pomerne rýchle výsledky

MÍNUSY

Odporúča sa od 21 rokov
Možné trávacie problémy

tabletky na chudnutie chilliburner4. Chilliburner

V našom porovnaní nechýbajú ani tabletky na chudnutie Chilliburner, ktoré majú prírodné zoženie a kombinujú čili papričky a vlákninu. Najúčinnejšou zložkou tohto prípravku je látka kapsaicín obsiahnutá v čili, ktorá podporuje spaľovanie a stimuluje krvný obeh, čiže zabezpečíme dostatočné prekrvenie tela.

Tu však účinky čili papričiek nekončia. Mnohí z vás už možno vedia, že čili pôsobí aj antibakteriálne a má mnoho vitamínov. Okrem toho má antioxidačné účinky, ktoré chránia srdce a zmierňujú starnutie.

Ako sme už spomenuli vyššie, tabletky Chilliburner obsahujú aj dostatok vlákniny, ktorá na seba v žalúdku viaže vodu a my tak nadobúdame pocit sýtosti.

Dávkovanie tabliet Chilliburner

Základné balenie Chilliburneru obsahuje 30 kapsúl, pričom odporúčaná denná dávka pre dospelého je 1 tableta denne. Tablety vždy užívajte celé a zapite ich dostatočným množstvom vody. Výrobca pre optimálnu účinnosť odporúča užívať po dobu 2-3 mesiacov. PS: nebojte sa, aj keď Chilliburner obsahuje čili, tabletky nepália. Sú totiž špeciálne upravené tak, aby kapsaicín nedráždil tráviaci systém. 

Pozri: Balenie 30 tbl. už za 10,90 €

Recenzie od ľudí

Pozrite sa, ako prípravok Chilliburner hodnotia ľudia, ktorí už s ním mali skúsenosť.

 

PLUSY

 Prírodné zloženie
Podpora spaľovania
Neobsahuje žiadne klasické alergény
 Prijateľná cena

MÍNUSY

Odporúča sa od 21 rokov
Možné trávacie problémy

Zhrnutie na záver

Určite sa každý z vás teraz pýta. Oplatí sa mi to niektorého z týchto produktov zainvestovať? Naozaj to funguje? Tu je náš pohľad: Myslite na to, že žiadne tabletky určené na chudnutie nie sú zázračné a aby ste dosiahli dlhodobo udržateľný výsledok (čiže neschudli a opäť nepribrali), je treba ich skombinovať aj s cvičením a diétou.

 

Na čo si dať pozor?

Výberu správnych tabliet na chudnutie venujte dostatok času. Pozrite si recenzie, internetové diskusie či fóra, kde môžete nájsť ľudí, ktorí už tabletky vyskúšali a dajú vám spätnú väzbu. Predovšetkým si dajte pozor pred rôznymi propagovanými prípravkami s pochybným pôvodom, z ktorých mnohé zakázala aj Európska únia. Tie samozrejme v našom porovnaní nenájdete.