Sú raňajky naozaj dôležité?

j

Autor: Redakcia

}

11 máj, 2018

Už od malých detí do nás vštepujú, že zdravé raňajky sú základom dňa a bez nich by sme ani nemali vykročiť z domu. Naozaj je to tak? Americký expert na výživu Aaron Carroll, ktorý prednáša aj na lekárskej univerzite v Indiane, s týmto tvrdením až tak nesúhlasí.

Vo svojom článku s názvom „Sorry, There’s Nothing Magical About Breakfast“ pre denník New York Times napísal:

„Nemám raňajky. Nie, že by sa mi nepáčilo raňajkovať. Je to hlavne preto, že nie som hladný o 7:30, keď ráno odchádzam do práce“, začína svoj článok Carroll.

Známy expert na výživu ale nehovorí, aby sme sa raňajkám vyhýbali. Vo svojom článku upozorňuje, že všetky tie reči o tom, ako sú raňajky TOP jedlom dňa, treba objasniť a dať na pravú mieru, lebo je  v tom chaos. Podľa neho sa raňajkám pripisuje akási mystická sila, čo nie je pravda.

„Jedzte, keď pociťujete hlad. Pokiaľ ráno nie ste hladní a nič nezjete, nevyčítajte si to“, tvrdí Carroll.

Na druhej strane treba povedať, že raňajky nám po spánku dopĺňajú energiu a pomáhajú naštartovať metabolizmus. Pokiaľ človek raňajky preskočí, funguje na „rezervu“, čoho výsledkom môže byť neskôr vlčí hlad.  Potom to neskorým obedom chceme všetko dohnať, čo nie je najlepšie riešenie. Výsledkom takéhoto režímu môže byť neskoré prejedanie  sa a obezita.

Autor článku

Redakcia

Redakcia portálu Vitalweb

Ďalšie články

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

0 komentárov

Trackbacks/Pingbacks

  1. 5 jednoduchých krokov pre zdravší deň | Vitalweb.sk - […] vynechávate raňajky len preto, že nestíhate, môžeme vám pomôcť – jednoducho si pripravte večer napríklad […]
Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *