4 prírodné spaľovače tukov, ktoré vám pomôžu s chudnutím

j

Autor: Redakcia

}

26 jan, 2022

Hovoria vám niečo spojenie spaľovače tukov? Mnoho ľudí sa snaží schudnúť a práve na tento účel vyhľadávajú spaľovače tukov, no nie všetky z nich sú zdravé – práve naopak. Pokiaľ ide o prípravky rôznych spoločností, ktoré vyrábajú produkty na podporu chudnutia, nájdu sa aj také, ktoré obsahujú množstvo škodlivých látok.

Vždy je lepšie vybrať si prirodzenú a prírodnú cestu, ako schudnúť. Preto si v tomto článku prezradíme niečo viac o prírodných spaľovačoch tukov. V kombinácii s cvičením môžu mať tieto spaľovače pozitívne účinky na vaše telo a vy sa naozaj jednoduchšie a rýchlejšie dočkáte postavy, po ktorej túžite.

Vedeli ste tiež, že práve spaľovače tukov patria k jedným z najpopulárnejších doplnkov našej stravy? Medzi ich účinné benefity patrí, že pomáhajú zrýchliť váš metabolizmus, redukujú absorbciu tukov vo vašom tele a zabezpečujú, že vaše používa tuky v tele viac ako zdroj energie. Ak si nechcete uškodiť, vyberte sa určite radšej prírodnou cestou. Tu sú niektoré z účinných prírodných spaľovačov tukov.

Kofeín

Kofeín je jednou z najznámejších látok, ktoré podporujú spaľovanie tukov. Jediné, na čo si treba dávať pozor je, že kofeín môže škodiť, ak ho budete užívať príliš veľa. Napriek tomu je v optimálnom množstve veľmi žiadúci a účinný.

Ak pijete kávu, vždy uprednostnite kávu bez množstva pridaného cukru či mlieka a vysokej kvality. Tá okrem iného obsahuje aj množstvo antioxidantov a dokáže zvýšiť váš metabolizmus až o 11 percent. Týmto spôsobom bude vaša telo používať tuk viac na tvorbu energie a tiež ho bude využívať efektívnejše. Obohaťte dennú rutinu s vašou obľúbenou šálkou kávy aj pravidelným cvičením a dobrou stravou a účinky na seba nenechajú dlho čakať. Aj vďaka tomu sa ešte zvýši celkový účinok kávy.

Zelený čaj

Kvalitný zelený čaj je cenený pre mnoho benefitov pre naše telo. Podobne ako káva, aj zelený čaj obsahuje v prvom rade množstvo antioxidantov, ale v neposlednom rade tiež môže pomôcť schudnúť, pretože taktiež pomáha lepšie spaľovať tuk.

Prírodný zelený čaj tiež obsahuje isté množstvo kofeínu. Skutočná sila zeleného čaju je však v látke, ktorá sa nazýva Katechín. Ten dokonca dokáže pôsobiť spoločne s kofeínom, aby podporil činnosť metabolizmu.

zelený čaj

Prírodný proteín

Bielkoviny sú kľúčovou zložkou našej potravy, patria medzi makroživiny a okrem iného pomáhajú tiež spaľovať tuk a budovať svalovú hmotu. Podporujú pocit plnosti vo vašej strave a dokážu podporiť metabolizmus redukovaním pocitu hladu.

Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí uprednostňujú vo svojej strave bielkoviny, dokázali rýchlejšie schudnúť. Veľkou výhodou prírodných proteínov je, že neobsahujú umelé látky a je možné ich pridať do vašej stravy viacerými spôsobmi.

Kapsaicín

Keď hovoríme o prírodných spaľovačoch tukov, nemôžeme vynechať látku, ktorá sa nazýva kapsaicín. Je to rastlinný alkaloid, ktorý nesie zodpovednosť aj nad pálivou chuťou chilli papričiek. Čím je jeho obsah vyšší, tým je aj paprička pálivejšia. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa tiež spája so zvýšeným spaľovaním tukov a chudnutím vo všeobecnosti. Pravým dôvodom na to je, že zrýchľuje metabolizmus, a to na lačno aj po jedle. Tiež znižuje hromadenie tukových buniek.

Okrem všetkých týchto spomínaných prírodných spaľovačov tukov by sme mohli menovať aj ďalšie látky, ako je napríklad Synefrín, ktorý je súčasťou citrusových plodov či prírodné afrodiziakum Yohimbine.

Je dôležité povedať, že pokiaľ sa snažíte schudnúť, nebudú vám stačiť len tieto prírodné spaľovače. Ak vaša strava nie je vyvážená a počas dňa sa hýbete iba málo, jednoducho nebudú stačiť. Pridajte do svojej rutiny okrem prírodných spaľovačov aj každodenný pohyb, prechádzku či akúkoľvek pohybovú aktivitu. Snažte sa uprednostňovať zdravé jedlá, zeleninu a ovocie. Vtedy dosiahnete želaný efekt.

Zdroje:

https://www.healthline.com/health/do-fat-burners-work#effective-ingredients

https://health.clevelandclinic.org/do-fat-burners-work/

Odoberať
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Autor článku

Redakcia

Redakcia portálu Vitalweb

Ďalšie články

7 tipov, ako schudnúť z brucha

7 tipov, ako schudnúť z brucha

Tuk na bruchu často netrápi len ľudí s nadváhou, ale aj tých, ktorí sú štíhli. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodli spraviť niečo so...

Chudnutie a jojo efekt. Ako sa mu vyhnúť?

Chudnutie a jojo efekt. Ako sa mu vyhnúť?

Možno to poznáte. Podarí sa vám za krátku dobu zhodiť niekoľko nadbytočných kíl, no už po niekoľkých týždňoch sú kilá naspäť, prípadne je vaša váha...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mohlo by vás zaujímať