Ako schudnúť z brucha? Beh vám nepomôže

j

Autor: Redakcia

}

2 júl, 2018

Ak sa práve snažíte zbaviť nadbytočného brušného tuku, čím chcete schudnúť z brucha, tak vás určite zaujíma, či je napríklad riešením beh. Bohužiaľ, beh nie je garanciou redukcie váhy. Navyše nie je ani zaručeným spôsobom, ako sa zbaviť pneumatiky na bruchu, pivného brucha alebo akokoľvek tento tuk nazývate.

Rovnako je pravdou, že sa nezbavíte tuku v oblasti brucha ani cvičením špeciálnych cvikov zameraných na túto oblasť. Samozrejme cvičenie môže pomôcť, ale samotné nedokáže vyriešiť problém – teda schudnúť z brucha.

Aby ste sa zbavili brušného tuku, musíte zredukovať svoj celkový tuk v tele. Zatiaľ čo beh vám môže pomôcť zbaviť sa tuku, oveľa viac dosiahnete tým, ak ho skombinujete so zdravou, nízko kalorickou diétou. A aj potom je to na vašej genetike, ktorá sa rozhodne, z ktorých častí tela odíde tuk najskôr.

Spôsoby, ako sa zbaviť tuku na bruchu, čo vám pomôže schudnúť z brucha

Viete, ako sa zbaviť tuku a zároveň tak schudnúť z brucha? Prinášame vám niekoľko tipov na redukciu hmotnosti a úbytku tuku. Sú nimi:

Vyskúšajte kardio cvičenie

Doprajte si minimálne 30 minútové kardio cvičenie minimálne tri dni v týždni. Aby ste sa vyhli zraneniam a tomu, že vás to prestane baviť, striedajte beh a iné tréningové aktivity, ako napríklad bicyklovanie, eliptický trenažér, tanec, plávanie alebo turistiku.

Doprajte si minimálne 10 000 krokov za deň

Niektorým ľuďom pomáha, ak si sledujú denný počet krokov. Priemerný počet krokov denne na predchádzanie priberania je 10 000. A vôbec to neznie hrozivo, napríklad namiesto autobusu sa prejdite do školy, práce. Prípadne choďte do obchodu pešo alebo si doprajte prechádzku. Možností je skutočne veľa.

Ak sa snažíte váhu zredukovať, zamerajte sa na vyšší počet krokov. Minimálny počet je odporúčaných 10 000 krokov. Čím ich viac spravíte, tým lepšie pre vás.

Zacvičte si silový tréning

Zahrňte do cvičenia aj silový tréning, aspoň dvakrát do týždňa. Nepotrebujete ani navštíviť posilňovňu. Veľkou výhodou je, že všetky tieto cvičenia je možné vykonávať doma. Nezabudnite posilňovať rovnomerne hornú aj dolnú časť tela, takisto ako aj posilňovacie cvičenia.

ako schudnúť z brucha

Stanovte si svoj kalorický cieľ

Používajte dennú kalorickú kalkulačku na stanovenie potrebného denného množstva kalórií. Akonáhle si stanovíte toto číslo, je treba si stanoviť aj úbytok – vďaka kombinácii diéty alebo cvičenia – cca 3 500 kalórií týždenne (alebo 500 denne) pre dosiahnutie pokroku v chudnutí.

Vytvorte si stravovací denník a všetko zapisujte

Zapisujte si všetko, čo zjete a vypijete. Takto budete mať perfektný prehľad, koľko kalórií denne prijmete a zároveň môžete popracovať na odstránení stravovacích zlozvykov. Nebudete mať toľko chuť prejedať sa, pretože viete, že každé sústo budete musieť zapísať.

Urobte malé zmeny v stravovaní

Sústreďte sa na malé zmeny vo vašom stravovaní namiesto veľkých krokov. Napríklad vyhýbajte sa sladeným nápojom, pite viac obyčajnej vody. Pridajte si do jedál viac ovocia a zeleniny. Doprajte si menšie porcie jedla viackrát za deň, namiesto jednej dvoch veľkých na celý deň.

Vyhnite sa polotovarom

Veľmi dôležitým pravidlom je, aby ste sa vyhli polotovarom. Pýtate sa prečo? Sú síce rýchlo uvarené, ale popravde ani neviete, čo sa v nich všetko nachádza. Ingrediencie v v nich sú často kombináciou mastných kyselín, pridaných cukrov a soli. Tieto tri prísady, ktorými sú presýtené, vám podstatne sťažia proces redukcie váhy.

Ideálne bude, ak si začnete variť doma. Používajte hlavne čerstvé suroviny, ideálne sezónne. Tie dodajú vášmu telu množstvo potrebných výživných látok. Nie vždy sa však dá stravovať doma. V takom prípade uprednostnite reštaurácie pred nezdravými fast-foodmi.

Sledujte si porcie jedla

Sledujte si veľkosť konzumovaných porcií. Napríklad po behaní, keď  pociťujte potrebu jesť trošku viac a plánujete si dopriať nejaké tie kalórie navyše – však ste ich dosť spálili počas behu.

Samozrejme, môžete si dopriať aj kalórie, nie však príliš veľa. Skvelou radou je, aby ste si doma pripravili rôzne dobroty a snacky s maximálnou hodnotou do 100 kalórií. Siahnete po nich a nebudete mať chuť na rôzne iné sladké kalorické bomby.

Ak jete mimo domu, napríklad idete do reštaurácie, tak tiež si dajte pozor na veľkosť porcie. Podeľte sa o jedlo alebo zjedzte len polovicu a zbytok si nechajte zabaliť domov. Prípadne ak pôjdete na obedné menu, dajte si iba teplé hlavné jedlo a polievku si dajte zabaliť domov. Tú si dajte na večeru, prípadne na raňajky.

Kontrolujte informačné štítky na potravinách

Ak je potravina nízkotučná, neznamená to, že neobsahuje viac iných zložiek ako napríklad uhľohydráty či cukry. Niekedy je to práve cukor, ktorý sa pridáva do potravín pre zvýraznenie chuti vďaka chýbajúcemu tuku. Jedlá ako šalátové dresingy, marinády, majonézy a omáčky často obsahujú skryté tuky a veľa kalórií.

Preto je dôležité dbať na správny výber potravín. Vybrať si viete na základe informáciách o danej potravine. Tie sa nachádzajú na informačných štítkoch, ktoré je dôležité čítať. Nie sú len na okrasu.

Poznáte aj vy nejaké ďalšie tipy, vďaka ktorým je možné schudnúť z brucha? Budem rada, ak ich napíšte do komentára nižšie.

Autor článku

Redakcia

Redakcia portálu Vitalweb

Ďalšie články

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mohlo by vás zaujímať

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú

Už vás nebaví jojo efekt po diéte a opakované problémy zhodiť nadbytočné kilá? Keď už ste vyskúšali každú dostupnú diétu a váha vašu snahu stále nedokáže oceniť, môže to pôsobiť trochu odradzujúco....

Komentáre

0 komentárov

Trackbacks/Pingbacks

  1. Tipy na chudnutie, ktoré naozaj fungujú | Vitalweb.sk - […] verí, že pokiaľ ide o efektívne chudnutie, vedomosti sú základom. „Už dlho sa vedomosti vo fitness priemysle považovali za niečo…
Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *